Serwis z pomysłami spędzania czasu dla singli i nie tylko

W serwisie propozycje na wakacje dla singli, zaproszenia na wyjścia, wyjazdy i wydarzenia oraz rady i pomysły dla żyjących w pojedynkę. Polecaj i zapraszaj na ciekawe wydarzenia. Korzystaj i realizuj się organizując czas dla siebie i innych.

wydatki singliO tym jakie są potrzeby singli w Polsce napisano w ostatnim czasie wiele. Jednak dopiero ostatnio okazało się, że pojawiające się w latach 2007-2009 w prasie i telewizji liczne wypowiedzi i opracowania na temat charakterystyki osób żyjących w pojedynkę nie sprawdziły się. Przypisanie polskim singlom charakterystyki pochodzącej z krajów Europy zachodniej i USA było dalekim uproszczeniem i raczej wyrazem życzeń firm, które chciały dorobić się na singlach.
Czytaj więcej: Potrzeby i możliwości singli - fakty i mity

wczasy dla singliW ostatnim czasie pojawiło się w prasie i Internecie sporo opracowań oraz artykułów na temat turystyki osób podróżujących samotnie. Wskazują one na fakt, że single są dobrym celem i odbiorcą rynku usług turystycznych. A to z tego względu, że singiel w podróży jest bardziej elastyczny, żądny wrażeń i nie potrzebuje zbyt wielu wygód, a ich brak rekompensują mu atrakcje oraz możliwości poznania niebanalnych miejsc i ludzi. A przede wszystkim single mogą więcej wydać na turystykę.
Czy tezy te są prawdziwe, czy są tylko dużym uogólnieniem albo są cytatami z opracowań zachodnioeuropejskich - rozważania pozostawmy na inny moment. Skoncentrujmy się tymczasem na tym, jaka jest obecna sytuacja polskiego singla na rynku turystycznym i jak może on sobie na nim radzić.

Czytaj więcej: Single na wczasach

Wrocław dla singliWrocław, dzięki swojej historii został ochrzczony miastem wielokulturowym, w którym przenikają się wpływy niemieckie, polskie oraz kresowe, gdyż przeważająca część starszych wrocławian to mieszkańcy przedwojennego Lwowa i terenów obecnej Ukrainy Zachodniej. Nic dziwnego, że miasto stało się modne w ostatnich latach, nie tylko zresztą z powodu swojej wielokulturowości. W listopadowy długi weekend ubiegłego roku odbyłem wieczorną wycieczkę ulicami Wrocławia, korzystając z pięknej pogody i większej ilości wolnego czasu.

Czytaj więcej: Pomysł na weekend - wycieczka do Wrocławia